Egypt, jedna z nejstarších a nejkrásnějších zemí

Listopad 8, 2010

Egypt patří mezi nejvyhledávanější turistické oblasti. Dá se říci, že zejména díky své dlouhé a zajímavé historii a také díky své kráse. Jeho hlavním městem je Káhira, která má 8 milionů obyvatel.

Egypt láká zajímavostmi

Snad každý jedinec touží alespoň jednou v životě spatřit, na vlastní oči, krásy starověkého Egypta. Mezi nejnavštěvovanější patří samozřejně pyramidy, oblíbené jsou i vyhlídkové plavby po Nilu.

Pyramidy v Gíze či Luxor, zážitky, na které nezapomenete

Ano je to tak, tato místa i po stovkách tisíc let mají své kouzlo. Pyramidy v Gíze jsou prakticky nejvyhledávanější památkou Egypta, nalezneme zde tři nejznámější pyramidy, a to: Cheopsovu Chefrénovu a Mikerinovu. V Luxoru naopak nalezneme na východním břehu Nilu bývalé obytné části, na západním břehu poté Údolí králů, Údolí královen a mnoho dalších zajímavostí. Západní břeh Nilu byl využíván jako pohřebiště.

Rekreace i objevování

Egyp se rozkládá v severní části Afriky, je tedy možné vybrat si i destinace, které leží u moře. Můžete tak spojit příjemné relaxování u moře i s prohlídkou míst, kde se odehrávala historie. Památek je zde velmi mnoho, od chrámů, které jsou zasvěceny bohům, přes pyramidy až po posvátnou řeku Nil. Týdenní dovolená rozhodně nestačí na prohlídku všech zajímavostí, o které byste měli zájem, ale i tak zažijete dovolenou, na kterou budete vzpomínat.

Na co si dát pozor?

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Egyptě nebudete litovat, měli byste si však dát pozor především na pitnou vodu. Voda ve vodovodech může obsahovat bakterie, které by Vám mohli dovolenou znepříjemnit. Každá cestovní kancelář,nebo zprostředkovatel Vám podá informace, čemu se vyhnout, je dobré se těmito „pokyny“ řídit.

Nakupujete? Smlouvejte

Smlouváním můžete ušetřit spoustu peněz a to přeci stojí za to. Tamnější obchodníci jsou defakto zvyklí na smlouvání a bez něho nezažijete tu správnou atmosféru.

Návštěva Egypta je vhodná pro jedince všech věkových kategorií, bez ohledu na pohlaví. Každý jedinec si zde přijde na své a o to přeci jde. Užívejte si dovolenou v místech starého světa.