Jakým způsobem je vhodné použití chodítka?

Červenec 14, 2009

Mezi maminkami i mezi odborníky se vedou debaty o vhodnosti častosti použití chodítek. Chodítko doporučujeme používat jako zábavný hrací doplněk. Kdy?

Především ve chvílích, když chcete dítěti nad 6 měsíců věku, které umí lézt a sedět a ideálně se již snaží o první krůčky, umožnit větší pohyb např. po místnosti. A to hlavně tehdy, kdy vedle něj nemůžete bez přerušení stát a hlídat jej aby neztratilo rovnováhu a nespadlo. Pro dítě, které neumí lézt a sedět se odborníky mnohdy chodítko nedoporučuje, protože dítě ještě nemá dostatečně vyvinuté svaly v okolí páteře.

Chodítko dítě ocení hlavně tehdy, kdy se chce se zaneprázdněnými dospělými pohybovat po místnosti ale ještě nemá zcela jisté krůčky při chození. Určitě to neznamená, že dítě k chodítku “přiroste” a nebudete jej motivovat aby se pohybovalo od lezení směrem k a chůzi.

Moderní chodítka jsou vybavena hracími pultíky, takže dítě může střídat pohyb s odpočinkovou hrou s hračkami na pultíku. Některá hrací centra mají v pultíku i elektronické hračky. Chodítko by mělo mít regulaci výšky, tak aby jste jej mohli přizpůsobit velikosti dítěte. Samozřejmostí by měl být pratelný potah sedátka. Všechny tyto nejmodernější kritéria splňuje například chodítko Discovery. Žlutá barva chodítek, je vhodná jak pro holky tak pro kluky.

Chodítko Discovery je k dispozici i v barvě zelené, a dále v klasické modré a červené. Pokud máte k chodítkům nějaké doplňující otázky, neváhejte nás kontaktovat.