To nejdůležitější o Vojtovi Dykovi

Červenec 10, 2012

Narodil se do slavné rodiny

Vojtěch Dyk se narodil své matce Veře Dykové dne 23. července 1985 v Praze, ve znamení Lva. Vojta vyrůstal v kulturním prostředí, jeho matkou je spisovatelka a otec je známý literární historik a spisovatel Radko Pytlík, kterého od Vojty dělí celých 58 let. Český avantgardní básník přelomu 19. a 20. století Viktor Dyk je jedním z předků Vojty Dyka.

Umělecké geny a rodinné zázemí dokázal Vojtěch Dyk naplno využít. V relativně mladém věku se stal populárním hercem a hudebníkem. Napříč generacemi je Vojta Dyk idolem a vzorem, na hudebním i hereckém poli již sklidil řadu úspěchů.

Multigenerační idol

Vojtěch se stal známý hlavně díky televizním seriálům Letiště a Velmi křehké vztahy. V seriálech se neprojevil jenom jeho herecký talent, ale spoustu fanoušků si získal i svým příjemným vzhledem a vystupováním. Jeho popularitu umocnil vstup do kapely Nightwork, která od té doby zaznamenala nebývalý ohlas. Působil i v hudebních formacích T.O.P Dream Company nebo Davidoff.

Sympatického Vojtu potkáváme v pražských divadlech, můžeme ho vidět v několika českých pohádkách, televizním filmu Rytmus v patách, v titulní roli komedie Ženy v pokušení nebo úsměvném filmu Signál.

Bravurně se chopil také role Kudykama ve stejnojmenném lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky, za kterou byl v roce 2009 nominován na cenu Thálie.

Vojta má talent od mala

Věnoval se zpěvu a téměř deset let působil v chlapeckém sboru Pueri Gaundentes. Byl členem dětského divadelního souboru Ty-já-tr divadla Radar, posléze působil v divadelním souboru „Co?!“.

Malý Vojtěch Dyk se učil hrát na housle a klavír, intenzivně se však věnuje především zpěvu. Ovládá operní zpěv, tančí, je pohybově nadaný. V dětství závodně provozoval fotbal a florbal.

Vojta Dyk studoval zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a současně i činohru na DAMU. Ještě během studií hostoval v několika pražských divadlech, objevil se na scéně Národního divadla, působí také v Divadle Ta Fantastika, La Fabrika, A Studiu Rubín aj. I dnes je díky svému talentu a také nadprůměrné výšce na divadelních prknech nepřehlédnutelný.